"MANHATTAN'DA ŞİİR KONUŞMALARI" - MUSTAFA ZİYALAN - Yasakmeyve.com

"MANHATTAN'DA ŞİİR KONUŞMALARI" - MUSTAFA ZİYALAN

YASAKMEYVE KİTAPLARI » "MANHATTAN'DA ŞİİR KONUŞMALARI" - MUSTAFA ZİYALAN

Kitap Adı: MANHATTAN'DA ŞİİR KONUŞMALARI
Şair: MUSTAFA ZİYALANMustafa Ziyalan bu kitabında, şiir-çeviri ilişkisinden hipertekste kadar şiirle ilgili pek çok güncel meseleyi tartışırken, Ece Ayhan, Ahmatova, Bachmann, Ginsberg gibi pek çok şair de ele alınan meselerle bağlantılı olarak kitaba konuk oluyor.

1959’da Zonguldak’ta doğdu. İstanbul Üniverstesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Los Angeles’ta psikanalitik psikoterapi, New York Üniversitesi’nde psikiyatri dalında uzmanlık eğitimi aldı. New York’ta psikiyatristlik yapıyor. Şiir, deneme ve öyküleri 1983’ten bu yana sürekli yayınlarda, seçkilerde yer aldı. Şiir kitapları: Kızıl Kanca Şiirleri (2007), Bucaksız (2008).Kitabın Arka Kapağından:
Susmaktan öte dilsizliğe, salt bir tüketiciliğe yönelen, belki de artık olmayan bir okura da sorulacak sorular var. O ne kertede hakkını veriyor yazınla şiirle bir ilişkinin? Etkileşimden uzak durup (canla başla da olsa) yalnızca izliyor mu yoksa? Yoksa gitgide yalnızca izlemeye, dahası gözlerini kapamaya, dilsizliğe mi yargılanıyor, yargılıyor kendini?
"MANHATTAN'DA ŞİİR KONUŞMALARI" - MUSTAFA ZİYALAN - Komşu Yayınları: 39 / İnceleme: 2
1. Basım: Şubat 2009 / ISBN: 978-975-6198-63-6 /Sertifika N0: 10748 / 108 syf / 7 TL
Genel Yayın Yönetimi: Enver Ercan, Editör: Bülent Usta, Redaktör: Gamze Gürses

Baskı ve Cilt: Kurtiş Matbaacılık

satın al