"YAYGARACI RUHLAR" - ILGIN YILDIZ - Yasakmeyve.com

"YAYGARACI RUHLAR" - ILGIN YILDIZ

SICAK NAL KİTAPLARI » "YAYGARACI RUHLAR" - ILGIN YILDIZKitap Adı: YAYGARACI RUHLAR
Yazar: ILGIN YILDIZ


22 Ağustos 1980 yılında Ankara'da doğdu. Halkla İlişkiler ve İngiliz Edebiyatı öğrenimi gördü. İlk öyküsü 2003 yılında “Varlık” dergisinde yayımlandı. Öykü, çeviri, röportaj ve makaleleri çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanan yazarın ilk kitabı, “Yaygaracı Ruhlar”..


Yaygaracı Ruhlar, Ilgın Yıldız’ın ilk öykü kitabı ve aynı zamanda, Komşu Yayınları’nın öykü ve romanlar yayımlayacağı “Sıcak Nal” dizisinin ilk kitabı. Komşu Yayınları, şiir kitaplarını da “Yasakmeyve” dizisinden yayımlıyor.

Ilgın Yıldız, Yaygaracı Ruhlar'da, büyülü gerçekçi bir dil kullanıyor. Hiçbir kalıba sığdırılamayacak insan varoluşunun yaygaracı doğasında gezinen öyküler, insana ve hayata dair gizleri çözmek yerine, çoğaltıyor.


(...)

Sesimin yankısı beni bulana dek biraz zaman geçti. O süreç boyunca gözlerimi kıstım; sanki sesim beni yeniden bulduğunda, büyük bir patlama gerçekleşecekti. Burada, karikatürlerden oluşan bir gökyüzünün altında, beni bekleyen o ılık uykuya yenik düşecektim.
Sonra silkindim ve yine meydan okudum. Bu kez daha da yüksek:

“Bay Adelaide?”

Uzaklardan, derinlerden bir ses duyar gibi oldum. Bu sesin, bir yılan gibi kıvrıla kıvrıla koridorlardan geçişini, holde dikilen bedenime ulaşıp kulaklarımdan içeri süzülüşünü hissettim.

(...)

Kitaptan bir parça...
"YAYGARACI RUHLAR" - ILGIN YILDIZ - Komşu Yayınları: 58 / Öykü: 4
1. Basım: Mart 2010 / ISBN: 978-975-6198-88-9 /Sertifika N0: 10748 / 136 syf / 10 TL
Genel Yayın Yönetmeni: Enver Ercan
Editör: Bülent Usta

Baskı ve Cilt: Kurtiş Matbaacılık

satın al