"HAYATIN PEŞİNDE" - UĞUR SENCER - Yasakmeyve.com

"HAYATIN PEŞİNDE" - UĞUR SENCER

SICAK NAL KİTAPLARI » "HAYATIN PEŞİNDE" - UĞUR SENCERKitap Adı: HAYATIN PEŞİNDE
Yazar: UĞUR SENCER


1968’de İstanbul’da doğdu. MSܒde Sinema öğrenimi gördü. Uzun süre turizm, uçakçılık ve hizmet sektöründe çalıştı. Öyküleri çeşitli dergilerde yayımlanan yazar, 2010’da “Sabahattin Ali Öykü Ödülü”ne değer bulundu. “Hayatın Peşinde” ilk öykü kitabı.(...)

İnsana kanat takmak... Bir köpeği suya gömmek... Arka sokaklarda kraliçe iğnesi aramak... İçinde demirden çubuk taşayan bir Monica olmak...

“Yıktım bütün hotelleri içime attım! İçinde otel olan bir adama dönüştüm. Gözümün önünde süt dolu memeler, dev bir kedi, hayalet bir Tomçe, demirden bir çubuk; gastenin TV sayfasında sabahları bakıyorum, ‘filanca kanalda... Fransız yapımı savaş filmi, yakın zamanda Balkanlarda çekilen bu tarihi filmde...’ diye bir yazı görür müyüm diye.”

İnsan olmanın ve yaşamak zorunluluğunun ardındaki gizi misyon edinmiş 12 kahramanın gözünden, Braşov’un karlı dağlarından Antalya’nın nemli sıcagına “Hayatın Peşinde” öyküler.

Hayatın peşinde insaniyeti sınamak.

“Teker Teker...”, “Akşamcının Güneşi”, “Kaza Yapmış İnsanlar”, “Giden”, “Nişan”, “Bir Pazar Sabahı”, “Birlikte”, “Cemaat”, “Aman Bre Luka”, “Kan”, “Ter ve Gözyaşı”, “Şarkı Sözü” ve “Hayatın Peşinde”… Toplam 12 öykü.

(...)
"HAYATIN PEŞİNDE" - UĞUR SENCER - Komşu Yayınları: 83 / Öykü: 5
1. Basım: 2010 / ISBN: 978-605-5497-09-5 /Sertifika N0: 10748 / 160 syf / 12 TL
Genel Yayın Yönetmeni: Enver Ercan
Editör: Bülent Usta
Redaksiyon: Nilhan Fidan

Baskı ve Cilt: Ege Basım

satın al