"DELİ HEYBESİ" - UMUT Y. KARAOĞLU - Yasakmeyve.com

"DELİ HEYBESİ" - UMUT Y. KARAOĞLU

SICAK NAL KİTAPLARI » "DELİ HEYBESİ" - UMUT Y. KARAOĞLUKitap Adı: DELİ HEYBESİ
Yazar: UMUT Y. KARAOĞLU


1982’de Çerkezköy’de doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde hukuk öğrenimi gördü. 2004’ten bu yana öykü ve yazıları çeşitli dergilerde yayımlanıyor. “Deli Heybesi” ilk öykü kitabı.(...)

“Şşşt, romantik kel!” diyor. Sıçrıyorum. “Al bakalım, bitirdim.” Başımın tepesini yoklayarak masaya gidip alıyorum raporları. Çıkmadan önce, belki onun başının altından çıkmıştır diye maymunu soruyorum ona da. O hınzır gülümsemesi geri geliyor; elimdeki birayı alıp kalkıyor sandalyeden, “Hepimiz biraz maymun değil miyiz Mahmut?” diyerek maymun gibi sesler çıkarmaya, başını kaşımaya başlıyor.

Odama girerken, bir bira şişesine basıp düştüğünü, yerde kahkahalar attığını duyuyorum. Masama geçip raporunu koyuyorum önüme, şöyle bir bakıyorum: Ölüm, ölüm bilincinden bahsedip durmuş gene.

O sırada paydos gongunun çaldığını duyuyorum. Üç raporu birbirine zımbalayıp ‘yazılacaklar’ dosyasına kaldırıyorum çaresiz. Yarını beklemeye başlıyorum.

“Zırtapoz”, “Kol Saati”, “El Aynası”, “Ayakkabı Teki”, “Musluk”, “Tırnak Makası”, “Çay Bardağı”, “İzmaritler”, “Bira Şişesi”, “Kum Saati”, “Tenis Topu”, “Şarkı Sözü”, “Çamaşır İpi”, “Çekmece Kulpu”, Metro Jetonu” ve “Kan Çanağı”… Deli Heybesi’nden çıkan 17 öykü.

(...)
"DELİ hEYBESİ" – UMUT Y. KARAOĞLU - Komşu Yayınları: 97 / Öykü: 6
1. Basım: 2011 / ISBN: 978-605-5497-35-4 /Sertifika N0: 10748 / 110 syf / 12 TL
Genel Yayın Yönetmeni: Enver Ercan
Editör: Bülent Usta
Redaksiyon: Aysun Bayraktar

Baskı ve Cilt: Ege Basım

satın al


>