"İSKELE" - NAZLI KARABIYIKOĞLU - Yasakmeyve.com

"İSKELE" - NAZLI KARABIYIKOĞLU

SICAK NAL KİTAPLARI » "İSKELE" - NAZLI KARABIYIKOĞLUKitap Adı: İSKELE
Yazar: NAZLI KARABIYIKOĞLU


1985’te Ankara’da doğdu. İstanbul Üniversitesi’ İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İngilizce ve İspanyolca eğitimi aldı. Öyküleri Varlık , kitap-lık , Sözcükler , Özgür Edebiyat dergilerinde yayımlandı. “Delistan” adlı ilk dosyası 2010 KYÖD Sanad Ödülleri adı altında düzenlenen Naci Girginsoy Öykü Ödülü’ne değer bulundu ve sembolik olarak kitaplaştırıldı. İkinci dosyası “Düş Çeperi” 2010 Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde dikkate değer bulundu. “İskele” ilk öykü kitabı.(...)

Tek pişmanlığım, bugüne dek hiçbir kaldırım taşına çıkıp şarkı söylememiş olmak.

Korusuz, çitsiz, kapısız evimden pencereleri kapayıp çıktım. On sene önce alınan bayramlıklarımı giydim. Sahile baktım, iskelede soyundum. En kalabalık caddenin ıssız çöp kutusuna bırakacağım paketi belimden sökmeden...

Sulu telaşım.

Beş limonu bir liraya sattığımı duyurmak için ağzımı ardına dek açıyorum. Beş insanı on paraya…

“Adaevveda”, “Zangoç”, “Badem / Kavrukkaldırımadamı”, “İskeleye Hiçleme”, “Bulut Çölü”, “Bulut Çölü”, “Habbecik”, “Tadilat Nedeniyle Yalnızız”, “Kravl Bomba”, “Ha Gayret Keramet”, “Öd”, “Kaymaklı Ekmek Kadayıfı ve Kelepçe”, “Geceötüşlükuşlar”, “Dönme Dolapta Yedi Dakika” ve “Biterken – Sen – Ben – Biz”… 14 İskele öyküsü.

(...)
"İSKELE" – NAZLI KARABIYIKOĞLU - Komşu Yayınları: 108 / Öykü: 7
1. Basım: 2011 / ISBN: 978-605-5497-46-0 /Sertifika N0: 10748 / 128 syf / 12 TL
Genel Yayın Yönetmeni: Enver Ercan
Editör: Bülent Usta
Redaksiyon: Aysun Bayraktar

Baskı ve Cilt: Ege Basım

satın al