"MAVİ HARFLER ATÖLYESİ" - HÜLYA SOYŞEKERCİ - Yasakmeyve.com

"MAVİ HARFLER ATÖLYESİ" - HÜLYA SOYŞEKERCİ

SICAK NAL KİTAPLARI » "MAVİ HARFLER ATÖLYESİ" - HÜLYA SOYŞEKERCİKitap Adı: MAVİ HARFLER ATÖLYESİ
Yazar: HÜLYA SOYŞEKERCİ


Hülya Soyşekerci, 1957 yılında dünyaya geldi. 1975’te Üsküdar Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı'nda okudu. İlk yazısı 1983’te Yazko Edebiyat dergisinde yayımlandı. O zamandan beri gazete ve dergilerde deneme, kitap tanıtımı, inceleme, eleştiri, günce ve öykü türlerinde yazılar yazmayı sürdürüyor. Yazıları Cumhuriyet, Radikal, BirGün, Taraf gazetesi kitap ve kültür sanat eklerinde, Kitap-lık, Virgül, Varlık, Notos, Yasakmeyve, Hürriyet Gösteri, Karakalem, Anadili, Ünlem, Kum, Kül Öykü, Agora, İzmir Kent Kültürü, Lacivert, Damar, MaviAda, Edebiyat ve Eleştiri, İle, Afrodisyas, Eliz Edebiyat, Deliler Teknesi, Öykü Teknesi, Alaz, Patika, Beşparmak, Akköy, Karşın, Kurşun Kalem, Roman Kahramanları, Çinikitap, Özgür Edebiyat, Dünden Bugünden Edebiyat, Zalifre Yazıları, Ada…adlı edebiyat dergilerinde yayımlandı. Halen Taraf Kitap’ta aylık yazılarına devam ediyor.
Mart 2008’de Kanguru Yayınları Yazarlara ve Yapıtlara Yönelik Okumalar başlıklı, okuma günlüğü türünde bir kitabı yayımlandı. Egeli Kadın Yazarlar Platformu’nun çıkardığı Savur Saçlarını Ege adlı kitapta bir öyküsüyle yer aldı. İzmirli Öyküler adlı seçkiyi 2010’da bir yazarla birlikte hazırladı. (Şenocak Yay. Kadın Öykülerinde İzmir (Sel Yay., 2009) ve Kadından Sakıncalı (Şenocak Yay., 2009) adlı seçkilere birer öyküsüyle katıldı. 12 Eylül Sabahı (Heyamola Yay.) adlı 12 Eylül anıları seçkisinde bir anısı ile yer aldı.(...)

Son yıllarda özellikle edebiyat eleştirisi alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Hülya Soyşekerci, bu kitapta yer alan “okuma notları”nde Türk ve dünya edebiyatında bir gezintiye çıkarıyor okuru. Tomris Uyar’dan Yusuf Atılgan’a, Füsun Akatlı’dan Tarık Dursun K.’ya, Flaubert’ten Edgar Allan Poe’ya keyifli ve sıkı bir yolculuk.(...)
"MAVİ HARFLER ATÖLYESİ" – HÜLYA SOYŞEKERCİ - Komşu Yayınları: 120 / SICAK NAL 9 / İnceleme: 1
1. Basım: 2012 / ISBN: 978-605-5497-53-8 /Sertifika N0: 10748 / 312 syf / 18 TL
Genel Yayın Yönetmeni: Enver Ercan

Baskı ve Cilt: Ege Basım