SAYI 75 - Yasakmeyve.com

SAYI 75

yasakmeyve » SAYI 75

75. Sayının Sunu Yazısı:

Bu sayıda “Şair”imiz Orhan Kâhyaoğlu. Okurları ise Necmiye Alpay, Metin Kaygalak, Yusuf Alper, Altay Öktem, Deniz Durukan ve Ceylan Ertem...

Kâhyaoğlu, şiiri gündelik hayatın dilsizliğinin dışına çıkma eylemi olarak gören bir şair. Şiiri belki de ilk kez bu kadar ayrıntılı irdeleniyor.

Bu yıl da Temmuz – Ağustos dosyamızı Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması’na ayırdık. Yine yurtiçi ve yurt dışından birçok şair bir araya geldi, yine dostluklar kuruldu, tam bir şenlik havasında yaşandı 4 gün. Biz de yine yurtdışından gelen şairlerin şiirlerine yer verdik.

Konu şiir olunca, çoğu kitabevi raflarında şiir kitabına yer vermeye sıcak bakmıyor. Yine de biz iyi dağıtıyoruz kitaplarımızı. Ama gittiğinizde kitaplarımızı ve dergimizi bulmak istiyorsanız Kadıköy’de İmge, Beyoğlu’nda Scala, İzmir’de Yakın ve Kitapsan, Eskişehir’de Adımlar, Ankara’da Dost Kitabevlerine uğrayın mutlaka.

Size ödüllü “Şair Bulmaca” ile açtık arşivimizi. Yayımladığımız 4 şairin adlarını biliyorsanız enverercan@yahoo.com adresine adresinizle birlikte yazın, 4 kitaplık ödülümüzü adresinize gönderelim. Başka yeniliklerimiz de olacak önümüzdeki sayılarda.

Bu arada, geçen sayımızda yer verdiğimiz Muzaffer Buyrukçu ve Cemal Süreya’ya ait mektupların Muzaffer Buyrukçu’nun yasal varisi, oğlu Erdem Buyrukçu’nun arşivinden alındığını da belirtelim.

Geçen ay ilginç bir şey oldu: Yayınevimizin penceresine bir kuş yuva yapıp 2 de yumurta yumurtladı ve kuluçkaya yattı. Yağmur bile etkilemedi kuşu, yerinden kımıldamadı. Tabii elden geldiğince rahat ettirmeye çalıştık misafirimizi. Yağmurdan koruduk, yemini, suyunu verdik. Bir sabah baktık ki gitmiş… YuvasınıKünye Bilgileri:

Yasakmeyve TEMMUZ - AĞUSTOS 2015
İki Aylık Şiir Dergisi
ISSN: 13038397, Barkode: 9771303839000 74
Sayfa Sayısı: 136, Fiyatı: 12 TL


İmtiyaz Sahibi: Ali Enver Ercan
Yazı İşleri Müdürü: Özge Ercan
Genel Koordinatör: Çağıl Ener
Editör: Gülce Başer
Yayın Koordinatörü: Saime Akat
Yayın Sekreteri: Beyza Becerikli
Görsel Tasarım: Nazlı Ongan

Adres: Rasimpaşa Mah, İskele Sk, Alibey Apt, No:54, Kat:1, Daire:4, Kadıköy/İstanbul, Tel/Fax: 0216 414 33 31,
e-posta: editor@yasakmeyve.com

Dağıtım: Alfa / Tel: 0212 511 53 03
İnternetten Satış: www.ideefixe.com